Mizuno Makoto is a character from GREENHORN featuring long red hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 100858 |
|---|---|
| Name | Mizuno Makoto |
| Other Names | 水野 真琴 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | GREENHORN |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 163cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuno Makoto
Profile
Mizuno Makoto is a character from GREENHORN.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 