Sakurai Akame is a character from GREENHORN featuring hair up / indeterminate blue / green hair and blue / green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 100859 |
|---|---|
| Name | Sakurai Akame |
| Other Names | 桜井 茜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | GREENHORN |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 20 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 154cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakurai Akame
Profile
Sakurai Akame is a character from GREENHORN.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blue / Green hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 