Ayame Zenouji is a character from Yakata ~Kannou Kitan~ featuring very long brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 101508 |
|---|---|
| Name | Ayame Zenouji |
| Other Names | 善桜寺 綾女 (ぜんおうじ あやめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yakata ~Kannou Kitan~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mitsu Takashiro, 高城みつ, たかしろ みつ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayame Zenouji
Profile
Ayame Zenouji is a character from Yakata ~Kannou Kitan~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|
20
22
Facebook 
Yakata ~Kannou Kitan~
ra2i3l faved