Hazakura Minato appears in Princess Heart Link ~Kenki-tachi no Tsuyamai~ as one of the main characters with medium-length black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 101823 |
|---|---|
| Name | Hazakura Minato |
| Other Names | 湊 葉桜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Princess Heart Link ~Kenki-tachi no Tsuyamai~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuri Himuro, 氷室 百合, ひむろ ゆり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hazakura Minato
Profile
Hazakura Minato is a character from Princess Heart Link ~Kenki-tachi no Tsuyamai~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Princess Heart Link ~Kenki-tachi no Tsuyamai~