Rumi Aizaki is a character from Venus Eleven Vivid! featuring very long red hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 103495 |
|---|---|
| Name | Rumi Aizaki |
| Other Names | 相崎るみ, Ruumin (ルーミン) |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Venus Eleven Vivid! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Aya Suzaki, 洲崎綾, すざき あや |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | June 3 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 155cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rumi Aizaki
Profile
Rumi Aizaki is a character from Venus Eleven Vivid!.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |

Facebook 