Yuri Aisaki is a character from Venus Eleven Vivid! featuring very long black hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 103496 |
|---|---|
| Name | Yuri Aisaki |
| Other Names | 愛咲ゆり, Yuririn (ゆりりん) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Eleven Vivid! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Youko Fujita, 藤田ようこ, やまだ ようこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 17 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuri Aisaki
Profile
Yuri Aisaki is a character from Venus Eleven Vivid!.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | (Brown) |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 