Yellow Watermelon appears in MELONGIRLS as an unsorted character with very long blonde hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 104207 |
|---|---|
| Name | Yellow Watermelon |
| Other Names | 黄すいか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | MELONGIRLS |
| Media Type | other |
| Voiced By | Hikaru Akao, 赤尾ひかる, あかお ひかる |
| Tags | stockings, ahoge, ribbon, apron |
| Personality | |
| Birthday | January 3 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 155cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yellow Watermelon
Profile
Yellow Watermelon is a character from MELONGIRLS.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
MELONGIRLS