Anime girl Yurina Akai is a adult with to neck length red hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 104562 |
|---|---|
| Name | Yurina Akai |
| Other Names | 赤井ゆりな, Bomber |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Eleven Vivid! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Sato☆Kibi, , さとう☆きび |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 26 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 171cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yurina Akai
Profile
Anime girl Yurina Akai is a character from Venus Eleven Vivid!.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Red hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 