Anime girl Yu Akabane is a adult with to ears length green hair and blue / green eyes.
☰ Links
|
|
| ID | 104563 |
|---|---|
| Name | Yu Akabane |
| Other Names | 赤羽ゆう, Angel-chan |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Eleven Vivid! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Kanako Hattori, 服部加奈子, はっとり かなこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 12 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 156cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yu Akabane
Profile
Anime girl Yu Akabane is a character from Venus Eleven Vivid!.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Green hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 