One of the notable characters from Saint Dorei Gakuen 2, Chisa Azuma is recognized for long black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 104585 |
|---|---|
| Name | Chisa Azuma |
| Other Names | 東妻 千桜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saint Dorei Gakuen 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Matsuri Mizuguchi, 水口まつり, みずぐち まつり |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | April 11 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 167cm |
| Weight | 60kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisa Azuma
Profile
Chisa Azuma is a character from Saint Dorei Gakuen 2.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BerserkOnizuka joined |
20
15
Facebook 
Saint Dorei Gakuen 2