Maya Koorogi appears in Saint Dorei Gakuen 2 as an unsorted character with medium-length red hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 104590 |
|---|---|
| Name | Maya Koorogi |
| Other Names | 興梠 舞夜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saint Dorei Gakuen 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 26 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 156cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maya Koorogi
Profile
Maya Koorogi is a character from Saint Dorei Gakuen 2.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|

Facebook 
Saint Dorei Gakuen 2
SKyongmania rated