Anime girl Sakura Miyajima is a teen with to chest length black hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 104660 |
|---|---|
| Name | Sakura Miyajima |
| Other Names | 宮島桜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saimin Seishidou |
| Media Type | ova |
| Voiced By | Zakuro Kurono, 黒野ざくろ, くろの ざくろ |
| Tags | side ponytail, school uniform, kendo |
| Personality | |
| Birthday | April 9 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 170cm |
| Weight | 57kg |
| Bust | 96cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 94cm |
| School Year | 3rd Year Class D |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Miyajima
Profile
Anime girl Sakura Miyajima is a character from Saimin Seishidou.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Tsubaki Miyajima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
34
69
Facebook 
Saimin Seishidou