Saku Misora is one of the main characters from Aibeya 2 known for medium-length black hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 105096 |
|---|---|
| Name | Saku Misora |
| Other Names | 御空 朔 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aibeya 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Yamada, 山田奈都美, やまだ なつみ |
| Tags | school uniform, sailor collar, ribbon tie, hair over eyes, knee highs |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | November 17 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saku Misora
Profile
Saku Misora is a character from Aibeya 2.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dango joined |
| Jariana joined |
5
Facebook 
Aibeya 2