One of the notable characters from Hello Lady!, Saku Otonashi is recognized for very long black hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 105128 |
|---|---|
| Name | Saku Otonashi |
| Other Names | 音無 朔 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hello Lady! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | curtain bangs, flower, hair pin, sailor collar, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | October 19 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saku Otonashi
Profile
Saku Otonashi is a character from Hello Lady!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| avroravo joined |
2
50 
Facebook 
Hello Lady!