Sorako Katsuragi is a character from Hello Lady! featuring short blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105129 |
|---|---|
| Name | Sorako Katsuragi |
| Other Names | 桂木 空子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hello Lady! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge, side bangs, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 155cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sorako Katsuragi
Profile
Sorako Katsuragi is a character from Hello Lady!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|
2
60
Facebook 
Hello Lady!
SKyongmania faved
SKyongmania rated