One of the notable characters from Osakoi ~Ore to Futari no Ama Ama Gohoushi H Seikatsu~, Akane Kamikura is recognized for medium-length blonde hair and purple eyes.
|
β° Links
|
|
| ID | 105164 |
|---|---|
| Name | Akane Kamikura |
| Other Names | δΈε θ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Osakoi ~Ore to Futari no Ama Ama Gohoushi H Seikatsu~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Kamikura
Profile
Akane Kamikura is a character from Osakoi ~Ore to Futari no Ama Ama Gohoushi H Seikatsu~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Osakoi ~Ore to Futari no Ama Ama Gohoushi H Seikatsu~