Sachie Kurosaki is one of the main characters from Iyashi no Megami no Marmot known for medium-length gray hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105191 |
|---|---|
| Name | Sachie Kurosaki |
| Other Names | 黒崎幸枝 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Iyashi no Megami no Marmot |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayaka Igasaki, 伊ヶ崎綾香, いがさき あやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sachie Kurosaki
Profile
Sachie Kurosaki is a character from Iyashi no Megami no Marmot.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Gray hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Iyashi no Megami no Marmot