Akina Akitsuki is one of the main characters from Seiken Tsukai no Proposition known for very long orange hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105198 |
|---|---|
| Name | Akina Akitsuki |
| Other Names | アキナ・アキツキ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Seiken Tsukai no Proposition |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nozomi Yamamoto, 山本希望, やまもと のぞみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 12 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 156cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akina Akitsuki
Profile
Akina Akitsuki is a character from Seiken Tsukai no Proposition.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Seiken Tsukai no Proposition
ra2i3l faved