One of the notable characters from Seiken Tsukai no Proposition, Saki Aihara is recognized for very long blue hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105203 |
|---|---|
| Name | Saki Aihara |
| Other Names | サキ・アイハラ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Seiken Tsukai no Proposition |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 18 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 158cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saki Aihara
Profile
Saki Aihara is a character from Seiken Tsukai no Proposition.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Safeer joined |
| 432fefrqweq joined |

Facebook 
Seiken Tsukai no Proposition