Julia Lewty appears in Seiken Tsukai no Proposition as an unsorted character with very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105208 |
|---|---|
| Name | Julia Lewty |
| Other Names | ユリア・ルーティ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Seiken Tsukai no Proposition |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kazune Sasamoto, 笹本 和音, ささもと かずね |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 153cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Julia Lewty
Profile
Julia Lewty is a character from Seiken Tsukai no Proposition.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Seiken Tsukai no Proposition