Ai Shimamura appears in Selfre -Self Friend- as one of the main characters with very long brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105220 |
|---|---|
| Name | Ai Shimamura |
| Other Names | 島村 亜衣 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Selfre -Self Friend- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 158cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ai Shimamura
Profile
Ai Shimamura is a character from Selfre -Self Friend-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Marksienes joined |

Facebook 
Selfre -Self Friend-