Umi Nanami appears in Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~ as an unsorted character with very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105233 |
|---|---|
| Name | Umi Nanami |
| Other Names | 七海 憂巳 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | November 12 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 156cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Umi Nanami
Profile
Umi Nanami is a character from Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |
60
Facebook 
Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~