Sachi Oouchi appears in Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~ as an unsorted character with long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105234 |
|---|---|
| Name | Sachi Oouchi |
| Other Names | 大内 早千 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 18 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 150cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 70cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sachi Oouchi
Profile
Sachi Oouchi is a character from Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~