One of the notable characters from Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~, Kasumi Kanou is recognized for very long brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105235 |
|---|---|
| Name | Kasumi Kanou |
| Other Names | 叶 霞純 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 21 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 164cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kasumi Kanou
Profile
Kasumi Kanou is a character from Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 072scither joined |
| Z0D14CK1LL3R joined |

Facebook 
Mousou Speaker ~H na Mousou ga Kikoete Kuru yo~