Alice Himegami is a character from Yami to Hikari no Sanctuary featuring very long brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105255 |
|---|---|
| Name | Alice Himegami |
| Other Names | 姫神 亜梨栖 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yami to Hikari no Sanctuary |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 20 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 157cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alice Himegami
Profile
Alice Himegami is a character from Yami to Hikari no Sanctuary.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |

Facebook 
Yami to Hikari no Sanctuary