|
☰ Links
|
|
| ID | 105260 |
|---|---|
| Name | Noa |
| Other Names | ノア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yami to Hikari no Sanctuary |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Honoka Yuuki, 結城ほのか, ゆうき ほのか |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 13 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 145cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noa
Profile
Anime girl Noa is a character from Yami to Hikari no Sanctuary.
They have been indexed as Female Child with Orange eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Twizz_fr joined |

Facebook 
Yami to Hikari no Sanctuary