One of the notable characters from Service Demon and Punishment Angel, Ibuki Harushima is recognized for short brown hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105601 |
|---|---|
| Name | Ibuki Harushima |
| Other Names | 春島 一颯 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Service Demon and Punishment Angel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mashiro Kazahana, 風花ましろ, かざはな ましろ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | April 12 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ibuki Harushima
Profile
Ibuki Harushima is a character from Service Demon and Punishment Angel.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|

Facebook 
Service Demon and Punishment Angel
Elias faved