One of the notable characters from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second, Sanae Kagurazaka is recognized for very long blonde hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 106144 |
|---|---|
| Name | Sanae Kagurazaka |
| Other Names | 神楽坂 早苗 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nanami Mizuno, 水野七海, みずの ななみ |
| Tags | stockings, hairband, garter belt, school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 113cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | May 1 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Blood Type | O |
| Cup Size | N |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sanae Kagurazaka
Profile
Sanae Kagurazaka is a character from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second (2021)
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? W (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
76
12
52
Facebook 