One of the notable characters from Chotto Sunao ni Donburi Kanjou, Minori Makimura is recognized for long maroon hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1070 |
|---|---|
| Name | Minori Makimura |
| Other Names | 牧村 みのり (マキムラ ミノリ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chotto Sunao ni Donburi Kanjou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | skirt, boots, plaid, coat, scarf, hairband |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minori Makimura
Profile
Minori Makimura is a character from Chotto Sunao ni Donburi Kanjou.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Maroon hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Pidor joined |

Facebook 
Chotto Sunao ni Donburi Kanjou