Satone Shirakawa appears in Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma as one of the main characters with medium-length brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 107226 |
|---|---|
| Name | Satone Shirakawa |
| Other Names | 白河 紗都音 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kana Hiromi, 広深香菜, ひろみ かな |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satone Shirakawa
Profile
Satone Shirakawa is a character from Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
| maeeeetty joined |

Facebook 