One of the notable characters from Happy Live, Show Up!, Clarice Kronya is recognized for very long white hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 107258 |
|---|---|
| Name | Clarice Kronya |
| Other Names | クラリス・クローニャ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happy Live, Show Up! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nonoka Morisaki, 森崎 乃々華, もりさきはな |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 9 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 169cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Clarice Kronya
Profile
Clarice Kronya is a character from Happy Live, Show Up!.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Happy Live, Show Up!