Yukari Amatsu is one of the main characters from LoveKami -Pureness Harem- known for very long black hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 107265 |
|---|---|
| Name | Yukari Amatsu |
| Other Names | 雨津 ユカリ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | LoveKami -Pureness Harem- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Hazuki, 羽月理恵, はづき りえ |
| Tags | hairpin, kimono, goddess, flower, yandere, ahoge |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukari Amatsu
Profile
Yukari Amatsu is a character from LoveKami -Pureness Harem-.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |

Facebook 
LoveKami -Pureness Harem-