One of the notable characters from LoveKami -Pureness Harem-, Shion Misono is recognized for medium-length maroon hair, purple eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 107266 |
|---|---|
| Name | Shion Misono |
| Other Names | 未園 シオン |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | LoveKami -Pureness Harem- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ai Fukada, 深田愛衣, ふかだ あい |
| Tags | kimono, flower, goddess, cleavage cutout, zettai ryouiki, animal ears, thighhighs |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shion Misono
Profile
Shion Misono is a character from LoveKami -Pureness Harem-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Maroon hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
LoveKami -Pureness Harem-