Shiina Takano appears in Madoi Shiroki no Kamikakushi as one of the main characters with medium-length purple hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 107285 |
|---|---|
| Name | Shiina Takano |
| Other Names | 高乃 椎凪 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Madoi Shiroki no Kamikakushi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Marie Miyake, 三宅麻理恵, みやけ まりえ |
| Tags | ahoge, hairbow, flower, side ponytail, cardigan, sailor fuku, school uniform, neckerchief, hairpin, blushing, mini skirt, thighhighs, loafers |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiina Takano
Profile
Shiina Takano is a character from Madoi Shiroki no Kamikakushi.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Madoi Shiroki no Kamikakushi