|
☰ Links
|
|
| ID | 107404 |
|---|---|
| Name | Miyuki Iijima |
| Other Names | 飯島美雪 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Underclassmates |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Mie Sonozaki, 園崎未恵, そのざき みえ |
| Tags | school uniform, ponytail, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | July 8 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 157cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyuki Iijima
Profile
Anime girl Miyuki Iijima is a character from Underclassmates.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Underclassmates
Kawaii or NOT?!
| fosi joined |
| Twizz_fr joined |

Facebook 