|
☰ Links
|
|
| ID | 10801 |
|---|---|
| Name | Ayako Mitsuzuri |
| Other Names | 美綴 綾子(みつづり あやこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Fate Stay Night |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Fumie Mizusawa, 水沢史絵, みずさわ ふみえ |
| Voiced By | Minx Lee, Jennie Kwan, Jennifer Trinidad Fernando |
| Tags | archer, bow, school uniform, hair intakes, vest |
| Personality | |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayako Mitsuzuri
Profile
Anime girl Ayako Mitsuzuri is a character from Fate Stay Night.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | (Yellow) |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Fate Stay Night (2004)
Fate (Series) (2004)
Fate / stay night (2006)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2010)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014)
Fate/stay night: Heaven's Feel - I. Presage Flower (2017)
Quotes | View all 30 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |

Facebook
Play Voice Sample
