☰ Links
![]()
|
|
| ID | 108177 |
|---|---|
| Name | Gnevia |
| Other Names | グネヴィア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy 4 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Issei Minamijuuji, 南十字 いっせい, みなみじゅうじいっせい |
| Tags | pointy ears, wavy hair, dark skin, braids, ahoge |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 105cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 98cm |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Gnevia
Profile
Anime girl Gnevia is a character from Kyonyuu Fantasy 4.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NIJIKISS joined |
| popapuk joined |
| heya8 joined |
3
33
18
62
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)