Mihono Bourbon is a character from Uma Musume: Pretty Derby featuring very long brown hair, blue eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 108510 |
|---|---|
| Name | Mihono Bourbon |
| Other Names | ミホノブルボン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ikumi Hasegawa, 長谷川育美, はせがわ いくみ |
| Tags | animal ears, ahoge, hairband, tail, thighhighs |
| Personality | |
| Birthday | April 25 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 160cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mihono Bourbon
Profile
Mihono Bourbon is a character from Uma Musume: Pretty Derby.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 1 | Add
|
0 likes
Keep going! You're almost there! |
1
Facebook
Play Voice Sample
