Claudis de Atrustia appears in Yuukyuu no Campanella as one of the main characters with very long blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109348 |
|---|---|
| Name | Claudis de Atrustia |
| Other Names | クラウディス・デ・アトラスティア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yuukyuu no Campanella |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Claudis de Atrustia
Profile
Claudis de Atrustia is a character from Yuukyuu no Campanella.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |

Facebook 
Yuukyuu no Campanella
Luna_Bakugo faved