Kaede Maple is a character from Yuukyuu no Campanella featuring medium-length pink hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109353 |
|---|---|
| Name | Kaede Maple |
| Other Names | カエデ・メープル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yuukyuu no Campanella |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rion Mizushima, 水島理音, みずしま りおん |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Maple
Profile
Kaede Maple is a character from Yuukyuu no Campanella.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NotNeko-Chan joined |
| Uncoolhero joined |
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Yuukyuu no Campanella