Anime girl Charlotte vie Atrustia is a teen with to waist length purple hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109354 |
|---|---|
| Name | Charlotte vie Atrustia |
| Other Names | シャルロット・ヴィ・アトラスティア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yuukyuu no Campanella |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Charlotte vie Atrustia
Profile
Anime girl Charlotte vie Atrustia is a character from Yuukyuu no Campanella.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Yuukyuu no Campanella