Kanna Hatano is a character from YU-NO - The Girl that Chants Love at the Edge of the World featuring long blue hair and blue eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 109469 |
|---|---|
| Name | Kanna Hatano |
| Other Names | 波多乃神奈 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | YU-NO - The Girl that Chants Love at the Edge of the World |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Yuka Imai, 今井由香, いまい ゆか |
| Tags | school uniform, blunt bangs, hairband |
| Personality | |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanna Hatano
Profile
Kanna Hatano is a character from YU-NO - The Girl that Chants Love at the Edge of the World.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 