☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 109921 |
|---|---|
| Name | Atria Smith |
| Other Names | アトリア・スミス |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Houkago⇒Education! ~Sensei to Hajimeru Miwaku no Lesson~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuri Takamura, 高村優里, たかむら ゆり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Atria Smith
Profile
Anime girl Atria Smith is a character from Houkago⇒Education! ~Sensei to Hajimeru Miwaku no Lesson~.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| LxL joined |
Natsumimi rated Uruwashi no Yoi no Tsuki ★★★★★
|
| Luisianny joined |

Facebook 

Houkago⇒Education! ~Sensei to Hajimeru Miwaku no Lesson~
Natsumimi rated