Uta Sakuma is a character from Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i. featuring very long blonde hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109939 |
|---|---|
| Name | Uta Sakuma |
| Other Names | 佐久真 詩 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i. |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 24 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 151cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Uta Sakuma
Profile
Uta Sakuma is a character from Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i..
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ore no Cupid ga Ponkotsu Sugite Kowa~i.