Alustriel is a character from Langrisser Mobile featuring very long gray hair, purple eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 110507 |
|---|---|
| Name | Alustriel |
| Other Names | エラスタ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Langrisser Mobile |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | midriff, tanned, pointy ears, one eye showing, bow |
| Personality | |
| Height | 175cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alustriel
Profile
Alustriel is a character from Langrisser Mobile.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Langrisser Mobile