Zerida appears in Langrisser Mobile as an unsorted character with very long gray hair, red eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 110516 |
|---|---|
| Name | Zerida |
| Other Names | ゼルダ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Langrisser Mobile |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Nozomi Nishida, 西田望見, にしだ のぞみ |
| Tags | barefoot, bandages, detached sleeves, ahoge, pointy ears, headdress, choker |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 44cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Zerida
Profile
Zerida is a character from Langrisser Mobile.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Z0D14CK1LL3R joined |
| Anomi joined |
| kamille joined |
| blonda joined |

Facebook 
Langrisser Mobile