One of the notable characters from Shoujo Kyouiku, Asami Hinada is recognized for long black hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 110588 |
|---|---|
| Name | Asami Hinada |
| Other Names | 雛田麻未 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shoujo Kyouiku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Tags | school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asami Hinada
Profile
Asami Hinada is a character from Shoujo Kyouiku.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Darkmaster77 joined |
| Sasebo joined |

Facebook 
Shoujo Kyouiku