One of the notable characters from Makimura Hazuki no Koigatari, Anju Shofuku is recognized for short black hair and black eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 111426 |
|---|---|
| Name | Anju Shofuku |
| Other Names | 招福 安寿 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Makimura Hazuki no Koigatari |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miyuki Satou, 佐藤美由希, さとう みゆき |
| Tags | kimono, blunt bangs, half halo braid, hinnyuu |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 45cm |
| Hip | 78cm |
| Birthday | September 28 |
| Sign | Libra ♎ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anju Shofuku
Profile
Anju Shofuku is a character from Makimura Hazuki no Koigatari.
They have been indexed as Female Teen with Black eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Black | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Makimura Hazuki no Koigatari