Eros Strobel is a character from Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~ featuring very long blue hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112153 |
|---|---|
| Name | Eros Strobel |
| Other Names | エロース=ストローベル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Arisa Hirano, 平野有紗, ひらの ありさ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eros Strobel
Profile
Eros Strobel is a character from Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~