Melusine Dragonette is a character from Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~ featuring long red hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112154 |
|---|---|
| Name | Melusine Dragonette |
| Other Names | メリュジーヌ=ドラゴネット, Merry |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yui Hibari, 雲雀 ゆい, ひばりゆい |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Melusine Dragonette
Profile
Melusine Dragonette is a character from Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Red hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Linker Bell Academia ~Rakudai Majo to Himitsu no Gishiki~